Na úvod chci upřesnit, že se jedná o Exchange PUSH, ne aplikační, tedy o PUSH emailu, kalendáře a synchronizace kontaktů!

Poděkování Markovi
Na tento test mě přivedl Marek Machálek, který má iPhone první generace a neustále nadává na spotřebu dat i baterky při zapnutém Exchange PUSH. Nechal jsem tedy několik nocí iPhone mimo nabíječku a přišel na následující závěry. Jen upozorňuji, že naměřená data nejsou nijak průměrovaná z více měření, neviděl jsem k tomu důvod, naměřený výsledek je tak očividný, že by byly další testy zbytečné.
Jak test probíhal?
Před spaním jsem telefon patřičně nastavil, vynuloval čítač Edge dat a plně nabitý odpojil od nabíječky a šel spát. Ráno jsem udělal screen obrazovky spotřebovaných dat a v programu iStat odečetl přesnou procentuální hodnotu nabití baterky.
Testovací prostředí
Lokalita centrum Brna, ulice Vojanova se 100% pokrytím T-mobile Edge, iPhone 3GS 32GB černé barvy s malou závadou na chladícím zařízení :-)

Nastavení telefonu
Nastavení najdete v Settings -> Email, Contacts, Calendars -> Fetch New Data
správně nastavený PUSH
PUSH je vypnutý a nastavený Fetch každých 15 minut
Výsledek testu
Po přibližně šesti a půl hodině spánku jsem udělal dokumentární screeny obrazovek.

PUSH ukrojil 10% baterky a 499kB dat
vypnutý PUSH ukrojil 20% baterky a 6MB dat!
Závěr
Z těchto dat je jasně zřejmé, že když máte špatně nastavený PUSH, může vám citelně žrát baterku! Například když máte PUSH zapnutý stejně s Fetch s intervalem například 15 minut!
Udělejte prosím stejný test a výsledky napište do diskuze.